Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tislá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tislá ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gray dem nekisa tuvaraxa.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Wetce direm ok talaba ok tota, stibuská voke lya

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tis.'la\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • danmarkava : stampe
  • englava : pitch
  • francava : tanguer
  • nederlandava : stampen

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Daniel Frot : “Koe afimi ke fentugalriel, ton lorap ke zielt is elbom, direm kuncason tanamur ise tislar ise abdulapir.” (Albert Camus ~ Foredonesikya ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

TISLA

Zaeya (radical)

TISLA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tislá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tislal

3-eaf ilkom T-

(in)

tislar

1-eaf ilkom K-

(min)

tislat

2-eaf ilkom K-

(win)

tislac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tislad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tislav

Tegisa trenda

tislas

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tislayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tislayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tislayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tislayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tislayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tislayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tislayav

Tegisa- trenda

tislayas

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tislatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tislatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tislatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tislatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tislatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tislatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tislatav

Tegisa trenda

tislatas

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tiskítisila

tutirodawétitalá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tirkafa M-Gray

Loma : Gray dem nekisa ok lizukafa tuvaraxa | FR kalav- | -slá sokudas


QR Code
QR Code tisl_a (generated for current page)