Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Toé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Toé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \to.'e\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : se couvrir de feuilles

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2017

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

TOE

Zaeya (radical)

TOE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

toé

2-eaf ilkom T-

(rin)

toel

3-eaf ilkom T-

(in)

toer

1-eaf ilkom K-

(min)

toet

2-eaf ilkom K-

(win)

toec

3-eaf ilkom K-

(sin)

toed

4-eaf ilkom K-

(cin)

toev

Tegisa trenda

toes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

toeyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

toeyel

3-eaf ilkom T-

(in)

toeyer

1-eaf ilkom K-

(min)

toeyet

2-eaf ilkom K-

(win)

toeyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

toeyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

toeyev

Tegisa- trenda

toeyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

toeté

2-eaf ilkom T-

(rin)

toetel

3-eaf ilkom T-

(in)

toeter

1-eaf ilkom K-

(min)

toetet

2-eaf ilkom K-

(win)

toetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

toeted

4-eaf ilkom K-

(cin)

toetev

Tegisa trenda

toetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

totoot

takaguotétwedá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : blirawica

Loma : ktp_lists | ktp_lists | ktp_lists


QR Code
QR Code to_e (generated for current page)