Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tolkrafolutiú


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tolkrafolutiú ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tɔlk.ra.fo.lu.ti.'u\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : pratiquer le cyclisme

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

TOLKRAFOLUTIU

Zaeya (radical)

TOLKRAFOLUTIU

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tolkrafolutiú

2-eaf ilkom T-

(rin)

tolkrafolutiul

3-eaf ilkom T-

(in)

tolkrafolutiur

1-eaf ilkom K-

(min)

tolkrafolutiut

2-eaf ilkom K-

(win)

tolkrafolutiuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

tolkrafolutiud

4-eaf ilkom K-

(cin)

tolkrafolutiuv

Tegisa trenda

tolkrafolutius

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tolkrafolutiuyú

2-eaf ilkom T-

(rin)

tolkrafolutiuyul

3-eaf ilkom T-

(in)

tolkrafolutiuyur

1-eaf ilkom K-

(min)

tolkrafolutiuyut

2-eaf ilkom K-

(win)

tolkrafolutiuyuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

tolkrafolutiuyud

4-eaf ilkom K-

(cin)

tolkrafolutiuyuv

Tegisa- trenda

tolkrafolutiuyus

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tolkrafolutiutú

2-eaf ilkom T-

(rin)

tolkrafolutiutul

3-eaf ilkom T-

(in)

tolkrafolutiutur

1-eaf ilkom K-

(min)

tolkrafolutiutut

2-eaf ilkom K-

(win)

tolkrafolutiutuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

tolkrafolutiutud

4-eaf ilkom K-

(cin)

tolkrafolutiutuv

Tegisa trenda

tolkrafolutiutus

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tolkrafolutitolkrafolutiusik

toljoyátorkú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : utiura iku ara ura

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | -ú radimostan | -iú sokudas


QR Code
QR Code tolkrafoluti_u (generated for current page)