Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Traspusí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Traspusí ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tras.pu.'si\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : faire couler, faire s'écouler

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2012

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TRASPU

Zaeya (radical)

TRASPUSI

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-sí

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

traspusí

2-eaf ilkom T-

(rin)

traspusil

3-eaf ilkom T-

(in)

traspusir

1-eaf ilkom K-

(min)

traspusit

2-eaf ilkom K-

(win)

traspusic

3-eaf ilkom K-

(sin)

traspusid

4-eaf ilkom K-

(cin)

traspusiv

Tegisa trenda

traspusis

Levgasa trenda

traspusin

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

traspusiyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

traspusiyil

3-eaf ilkom T-

(in)

traspusiyir

1-eaf ilkom K-

(min)

traspusiyit

2-eaf ilkom K-

(win)

traspusiyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

traspusiyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

traspusiyiv

Tegisa- trenda

traspusiyis

Levgasa trenda

traspusiyin

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

traspusití

2-eaf ilkom T-

(rin)

traspusitil

3-eaf ilkom T-

(in)

traspusitir

1-eaf ilkom K-

(min)

traspusitit

2-eaf ilkom K-

(win)

traspusitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

traspusitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

traspusitiv

Tegisa trenda

traspusitis

Levgasa trenda

traspusitin

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

traspusaftrava

trasígritrawá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -sí radimostan | -sí sokudas


QR Code
QR Code traspus_i (generated for current page)