Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuabrotcawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuabrotcawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir abrotcaf ik loon abrotcaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ab.rɔt.ʃa.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : s'allonger, devenir plus long

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

ABROTCA

Zaeya (radical)

TUABROTCAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuabrotcawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuabrotcawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuabrotcawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuabrotcawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuabrotcawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuabrotcawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuabrotcawev

Tegisa trenda

tuabrotcawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuabrotcaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuabrotcaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuabrotcaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuabrotcaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuabrotcaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuabrotcaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuabrotcaweyev

Tegisa- trenda

tuabrotcaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuabrotcaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuabrotcawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuabrotcaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tuabrotcawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuabrotcawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuabrotcaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuabrotcawetev

Tegisa trenda

tuabrotcawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuabrotcaratuabrotcawera

abozéacú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tuabrotcaw_e (generated for current page)