Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuafiawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuafiawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir afif ik loon afif.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.a.fi.a.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : s'illuminer, devenir lumineux

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

AFIA

Zaeya (radical)

TUAFIAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuafiawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuafiawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuafiawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuafiawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuafiawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuafiawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuafiawev

Tegisa trenda

tuafiawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuafiaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuafiaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuafiaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuafiaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuafiaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuafiaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuafiaweyev

Tegisa- trenda

tuafiaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuafiaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuafiawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuafiaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tuafiawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuafiawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuafiaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuafiawetev

Tegisa trenda

tuafiawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuafiaratuafistá

afarkúafigá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tuafiaw_e (generated for current page)