Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuailtawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuailtawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir ailtaf ik loon ailtaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.a.il.ta.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : devenir stérile, se stériliser

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

AILTA

Zaeya (radical)

TUAILTAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuailtawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuailtawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuailtawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuailtawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuailtawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuailtawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuailtawev

Tegisa trenda

tuailtawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuailtaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuailtaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuailtaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuailtaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuailtaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuailtaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuailtaweyev

Tegisa- trenda

tuailtaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuailtaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuailtawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuailtaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tuailtawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuailtawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuailtaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuailtawetev

Tegisa trenda

tuailtawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuailtaratuailtawera

agralúajedogú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tuailtaw_e (generated for current page)