Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuaxawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuaxawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir axaf ik loon axaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.a.xa.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : s'affaiblir, s'atténuer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

AXA

Zaeya (radical)

TUAXAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuaxawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuaxawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuaxawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuaxawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuaxawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuaxawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuaxawev

Tegisa trenda

tuaxawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuaxaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuaxaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuaxaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuaxaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuaxaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuaxaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuaxaweyev

Tegisa- trenda

tuaxaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuaxaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuaxawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuaxaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tuaxawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuaxawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuaxaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuaxawetev

Tegisa trenda

tuaxawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuaxaratuaxawera

axúayú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tuaxaw_e (generated for current page)