Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuazentá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuazentá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va azentuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir azentaf ik loon azentaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.a.zɛn.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : aplanir

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

AZENTA

Zaeya (radical)

TUAZENTA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuazentá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuazental

3-eaf ilkom T-

(in)

tuazentar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuazentat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuazentac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuazentad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuazentav

Tegisa trenda

tuazentas

Levgasa trenda

tuazentan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuazentayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuazentayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuazentayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuazentayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuazentayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuazentayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuazentayav

Tegisa- trenda

tuazentayas

Levgasa trenda

tuazentayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuazentatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuazentatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuazentatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuazentatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuazentatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuazentatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuazentatav

Tegisa trenda

tuazentatas

Levgasa trenda

tuazentatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuazekaratuazentara

tuazekáazilká

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -ntá sokudas


QR Code
QR Code tuazent_a (generated for current page)