Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tubavawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tubavawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir bavaf ik loon bavaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ba.va.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : s'ameublir, devenir meuble

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

BAVA

Zaeya (radical)

TUBAVAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tubavawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tubavawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tubavawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tubavawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tubavawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tubavawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tubavawev

Tegisa trenda

tubavawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tubavaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tubavaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tubavaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tubavaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tubavaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tubavaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tubavaweyev

Tegisa- trenda

tubavaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tubavaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tubavawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tubavaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tubavawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tubavawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tubavaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tubavawetev

Tegisa trenda

tubavawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tubavaratubecá

tubatakawébawé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tubavaw_e (generated for current page)