Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tublodawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tublodawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir blodaf ik loon blodaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.b.lo.da.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : se responsabiliser, devenir responsable

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

BLODA

Zaeya (radical)

TUBLODAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tublodawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tublodawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tublodawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tublodawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tublodawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tublodawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tublodawev

Tegisa trenda

tublodawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tublodaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tublodaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tublodaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tublodaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tublodaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tublodaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tublodaweyev

Tegisa- trenda

tublodaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tublodaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tublodawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tublodaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tublodawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tublodawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tublodaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tublodawetev

Tegisa trenda

tublodawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tublodaratubodá

blodúblokú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tublodaw_e (generated for current page)