Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tufavlá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tufavlá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va favluca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir favlaf ik loon favlaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.fav.'la\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : rendre utile, faire devenir utile

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

FAVLA

Zaeya (radical)

TUFAVLA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tufavlá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tufavlal

3-eaf ilkom T-

(in)

tufavlar

1-eaf ilkom K-

(min)

tufavlat

2-eaf ilkom K-

(win)

tufavlac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tufavlad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tufavlav

Tegisa trenda

tufavlas

Levgasa trenda

tufavlan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tufavlayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tufavlayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tufavlayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tufavlayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tufavlayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tufavlayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tufavlayav

Tegisa- trenda

tufavlayas

Levgasa trenda

tufavlayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tufavlatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tufavlatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tufavlatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tufavlatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tufavlatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tufavlatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tufavlatav

Tegisa trenda

tufavlatas

Levgasa trenda

tufavlatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tufaltaweratufavlawé

favéfavlá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -vlá sokudas


QR Code
QR Code tufavl_a (generated for current page)