Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuflemá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuflemá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va flemuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir flemaf ik loon flemaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.f.le.'ma\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : colorer en beige

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

FLEMA

Zaeya (radical)

TUFLEMA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuflemá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuflemal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuflemar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuflemat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuflemac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuflemad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuflemav

Tegisa trenda

tuflemas

Levgasa trenda

tufleman

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuflemayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuflemayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuflemayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuflemayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuflemayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuflemayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuflemayav

Tegisa- trenda

tuflemayas

Levgasa trenda

tuflemayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuflematá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuflematal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuflematar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuflematat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuflematac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuflematad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuflematav

Tegisa trenda

tuflematas

Levgasa trenda

tuflematan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tufiuntátuflemawé

flegáflexá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -má sokudas


QR Code
QR Code tuflem_a (generated for current page)