Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuflibá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuflibá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va flibuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir flibaf ik loon flibaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.f.li.'ba\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : fonctionnariser

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

FLIBA

Zaeya (radical)

TUFLIBA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuflibá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuflibal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuflibar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuflibat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuflibac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuflibad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuflibav

Tegisa trenda

tuflibas

Levgasa trenda

tufliban

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuflibayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuflibayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuflibayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuflibayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuflibayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuflibayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuflibayav

Tegisa- trenda

tuflibayas

Levgasa trenda

tuflibayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuflibatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuflibatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuflibatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuflibatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuflibatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuflibatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuflibatav

Tegisa trenda

tuflibatas

Levgasa trenda

tuflibatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuflemawétuflibara

flisíflidé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -bá sokudas


QR Code
QR Code tuflib_a (generated for current page)