Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuflová


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuflová ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va flovuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir flovaf ik loon flovaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.f.lo.'va\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : occulter, dissimuler

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

FLOVA

Zaeya (radical)

TUFLOVA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuflová

2-eaf ilkom T-

(rin)

tufloval

3-eaf ilkom T-

(in)

tuflovar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuflovat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuflovac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuflovad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuflovav

Tegisa trenda

tuflovas

Levgasa trenda

tuflovan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuflovayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuflovayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuflovayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuflovayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuflovayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuflovayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuflovayav

Tegisa- trenda

tuflovayas

Levgasa trenda

tuflovayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuflovatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuflovatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuflovatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuflovatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuflovatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuflovatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuflovatav

Tegisa trenda

tuflovatas

Levgasa trenda

tuflovatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuflibaratuflovara

flidéflú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -vá sokudas


QR Code
QR Code tuflov_a (generated for current page)