Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tugalodá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tugalodá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va galoduca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir galodaf ik loon galodaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ga.lo.'da\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : rendre salubre, assainir

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

GALODA

Zaeya (radical)

TUGALODA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugalodá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugalodal

3-eaf ilkom T-

(in)

tugalodar

1-eaf ilkom K-

(min)

tugalodat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugalodac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugalodad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugalodav

Tegisa trenda

tugalodas

Levgasa trenda

tugalodan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugalodayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugalodayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tugalodayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tugalodayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugalodayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugalodayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugalodayav

Tegisa- trenda

tugalodayas

Levgasa trenda

tugalodayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugalodatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugalodatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tugalodatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tugalodatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugalodatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugalodatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugalodatav

Tegisa trenda

tugalodatas

Levgasa trenda

tugalodatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tugalaratugalodara

galesígalbú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -dá sokudas


QR Code
QR Code tugalod_a (generated for current page)