Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tugamiawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tugamiawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir gamiaf ik loon gamiaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ga.mi.a.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : s'alourdir, devenir plus lourd

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

GAMIA

Zaeya (radical)

TUGAMIAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugamiawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugamiawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tugamiawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tugamiawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tugamiawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugamiawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugamiawev

Tegisa trenda

tugamiawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugamiaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugamiaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tugamiaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tugamiaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tugamiaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugamiaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugamiaweyev

Tegisa- trenda

tugamiaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugamiaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugamiawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tugamiaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tugamiawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tugamiawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugamiaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugamiawetev

Tegisa trenda

tugamiawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tugamiaratugamiawera

galtégandí

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tugamiaw_e (generated for current page)