Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tugeblitukawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tugeblitukawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir geblitukaf ik loon geblitukaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.gɛb.li.tu.ka.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : devenir mauve, prendre une teinte mauve

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

GEBLITUKA

Zaeya (radical)

TUGEBLITUKAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugeblitukawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugeblitukawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tugeblitukawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tugeblitukawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tugeblitukawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugeblitukawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugeblitukawev

Tegisa trenda

tugeblitukawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugeblitukaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugeblitukaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tugeblitukaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tugeblitukaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tugeblitukaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugeblitukaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugeblitukaweyev

Tegisa- trenda

tugeblitukaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugeblitukaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugeblitukawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tugeblitukaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tugeblitukawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tugeblitukawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugeblitukaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugeblitukawetev

Tegisa trenda

tugeblitukawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tugeblitukátugedrá

gazúgedeyawé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tugeblitukaw_e (generated for current page)