Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tugesiabliawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tugesiabliawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir gesiablif ik loon gesiablif.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ge.si.ab.li.a.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : devenir symbiotique

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

GESIABLIA

Zaeya (radical)

TUGESIABLIAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugesiabliawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugesiabliawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tugesiabliawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tugesiabliawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tugesiabliawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugesiabliawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugesiabliawev

Tegisa trenda

tugesiabliawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugesiabliaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugesiabliaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tugesiabliaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tugesiabliaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tugesiabliaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugesiabliaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugesiabliaweyev

Tegisa- trenda

tugesiabliaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugesiabliaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugesiabliawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tugesiabliaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tugesiabliawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tugesiabliawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugesiabliaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugesiabliawetev

Tegisa trenda

tugesiabliawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tugesiabliaratugijá

geruawégesoá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tugesiabliaw_e (generated for current page)