Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tugijawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tugijawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir gijaf ik loon gijaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.gi.ʒa.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : s'agrandir, devenir plus grand

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

GIJA

Zaeya (radical)

TUGIJAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugijawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugijawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tugijawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tugijawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tugijawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugijawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugijawev

Tegisa trenda

tugijawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugijaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugijaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tugijaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tugijaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tugijaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugijaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugijaweyev

Tegisa- trenda

tugijaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugijaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugijawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tugijaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tugijawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tugijawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugijaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugijawetev

Tegisa trenda

tugijawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tugijaratugijawera

gidzúgijepú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tugijaw_e (generated for current page)