Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuglastá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuglastá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va glastuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir glastaf ik loon glastaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.g.las.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : embourgeoiser

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

GLASTA

Zaeya (radical)

TUGLASTA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuglastá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuglastal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuglastar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuglastat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuglastac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuglastad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuglastav

Tegisa trenda

tuglastas

Levgasa trenda

tuglastan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuglastayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuglastayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuglastayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuglastayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuglastayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuglastayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuglastayav

Tegisa- trenda

tuglastayas

Levgasa trenda

tuglastayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuglastatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuglastatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuglastatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuglastatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuglastatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuglastatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuglastatav

Tegisa trenda

tuglastatas

Levgasa trenda

tuglastatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuglabátuglastawé

glarpúglebá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -stá sokudas


QR Code
QR Code tuglast_a (generated for current page)