Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tugruvdá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tugruvdá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va gruvduca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir gruvdaf ik loon gruvdaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.g.ruv.'da\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : familiariser, populariser

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

GRUVDA

Zaeya (radical)

TUGRUVDA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugruvdá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugruvdal

3-eaf ilkom T-

(in)

tugruvdar

1-eaf ilkom K-

(min)

tugruvdat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugruvdac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugruvdad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugruvdav

Tegisa trenda

tugruvdas

Levgasa trenda

tugruvdan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugruvdayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugruvdayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tugruvdayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tugruvdayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugruvdayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugruvdayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugruvdayav

Tegisa- trenda

tugruvdayas

Levgasa trenda

tugruvdayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugruvdatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugruvdatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tugruvdatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tugruvdatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugruvdatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugruvdatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugruvdatav

Tegisa trenda

tugruvdatas

Levgasa trenda

tugruvdatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tugrodátugruvdara

grutégruwá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -vdá sokudas


QR Code
QR Code tugruvd_a (generated for current page)