Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tugustá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tugustá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va gustuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir gustaf ik loon gustaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.gus.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : sensibiliser, rendre sensible

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

GUSTA

Zaeya (radical)

TUGUSTA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugustá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugustal

3-eaf ilkom T-

(in)

tugustar

1-eaf ilkom K-

(min)

tugustat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugustac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugustad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugustav

Tegisa trenda

tugustas

Levgasa trenda

tugustan

Tuvar- trenda

tugustamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugustayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugustayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tugustayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tugustayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugustayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugustayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugustayav

Tegisa- trenda

tugustayas

Levgasa trenda

tugustayan

Tuvar- trenda

tugustayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugustatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugustatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tugustatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tugustatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugustatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugustatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugustatav

Tegisa trenda

tugustatas

Levgasa trenda

tugustatan

Tuvar- trenda

tugustatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tugunaratugustara

guotégutumá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -stá sokudas


QR Code
QR Code tugust_a (generated for current page)