Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuidulawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuidulawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir idulaf ik loon idulaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.i.du.la.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : se réchauffer, s'échauffer, devenir chaud

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

IDULA

Zaeya (radical)

TUIDULAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuidulawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuidulawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuidulawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuidulawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuidulawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuidulawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuidulawev

Tegisa trenda

tuidulawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuidulaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuidulaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuidulaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuidulaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuidulaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuidulaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuidulaweyev

Tegisa- trenda

tuidulaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuidulaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuidulawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuidulaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tuidulawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuidulawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuidulaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuidulawetev

Tegisa trenda

tuidulawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuidularatuidulawera

idatcoliéidulé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tuidulaw_e (generated for current page)