Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuitupá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuitupá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va itupuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir itupaf ik loon itupaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.i.tu.'pa\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : égayer, enjouer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

ITUPA

Zaeya (radical)

TUITUPA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuitupá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuitupal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuitupar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuitupat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuitupac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuitupad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuitupav

Tegisa trenda

tuitupas

Levgasa trenda

tuitupan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuitupayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuitupayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuitupayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuitupayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuitupayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuitupayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuitupayav

Tegisa- trenda

tuitupayas

Levgasa trenda

tuitupayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuitupatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuitupatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuitupatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuitupatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuitupatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuitupatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuitupatav

Tegisa trenda

tuitupatas

Levgasa trenda

tuitupatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuilkaratuitupara

itúivamú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -pá sokudas


QR Code
QR Code tuitup_a (generated for current page)