Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tujadiá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tujadiá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va jadiuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir jadif ik loon jadif.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ʒa.di.'a\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : généraliser, globaliser

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

JADIA

Zaeya (radical)

TUJADIA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tujadiá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tujadial

3-eaf ilkom T-

(in)

tujadiar

1-eaf ilkom K-

(min)

tujadiat

2-eaf ilkom K-

(win)

tujadiac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tujadiad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tujadiav

Tegisa trenda

tujadias

Levgasa trenda

tujadian

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tujadiayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tujadiayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tujadiayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tujadiayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tujadiayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tujadiayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tujadiayav

Tegisa- trenda

tujadiayas

Levgasa trenda

tujadiayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tujadiatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tujadiatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tujadiatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tujadiatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tujadiatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tujadiatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tujadiatav

Tegisa trenda

tujadiatas

Levgasa trenda

tujadiatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuizakátujadiara

jadájafá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -iá sokudas


QR Code
QR Code tujadi_a (generated for current page)