Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tujadiawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tujadiawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir jadif ik loon jadif.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ʒa.di.a.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : se généraliser

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

JADIA

Zaeya (radical)

TUJADIAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tujadiawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tujadiawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tujadiawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tujadiawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tujadiawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tujadiawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tujadiawev

Tegisa trenda

tujadiawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tujadiaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tujadiaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tujadiaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tujadiaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tujadiaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tujadiaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tujadiaweyev

Tegisa- trenda

tujadiaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tujadiaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tujadiawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tujadiaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tujadiawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tujadiawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tujadiaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tujadiawetev

Tegisa trenda

tujadiawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tujadiaratujotá

izakújaftolié

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tujadiaw_e (generated for current page)