Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tukalveká


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tukalveká ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va kalvekuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir kalvekaf ik loon kalvekaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.kal.ve.'ka\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : adapter, rendre adéquat

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KALVEKA

Zaeya (radical)

TUKALVEKA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukalveká

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukalvekal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukalvekar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukalvekat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukalvekac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukalvekad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukalvekav

Tegisa trenda

tukalvekas

Levgasa trenda

tukalvekan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukalvekayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukalvekayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukalvekayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukalvekayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukalvekayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukalvekayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukalvekayav

Tegisa- trenda

tukalvekayas

Levgasa trenda

tukalvekayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukalvekatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukalvekatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukalvekatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukalvekatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukalvekatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukalvekatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukalvekatav

Tegisa trenda

tukalvekatas

Levgasa trenda

tukalvekatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tukaliaweratukalvekara

kalvegedúkalvewá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -ká sokudas


QR Code
QR Code tukalvek_a (generated for current page)