Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tukanespá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tukanespá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va kanespuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir kanespaf ik loon kanespaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ka.nɛs.'pa\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : faire parler, rendre bavard

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KANESPA

Zaeya (radical)

TUKANESPA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukanespá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukanespal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukanespar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukanespat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukanespac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukanespad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukanespav

Tegisa trenda

tukanespas

Levgasa trenda

tukanespan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukanespayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukanespayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukanespayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukanespayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukanespayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukanespayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukanespayav

Tegisa- trenda

tukanespayas

Levgasa trenda

tukanespayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukanespatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukanespatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukanespatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukanespatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukanespatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukanespatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukanespatav

Tegisa trenda

tukanespatas

Levgasa trenda

tukanespatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tukalvekaratukará

kandoákanzé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -spá sokudas


QR Code
QR Code tukanesp_a (generated for current page)