Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tukerovawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tukerovawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir kerovaf ik loon kerovaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ke.ro.va.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : s'affadir, devenir fade

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

KEROVA

Zaeya (radical)

TUKEROVAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukerovawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukerovawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tukerovawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tukerovawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tukerovawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukerovawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukerovawev

Tegisa trenda

tukerovawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukerovaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukerovaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tukerovaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tukerovaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tukerovaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukerovaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukerovaweyev

Tegisa- trenda

tukerovaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukerovaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukerovawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tukerovaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tukerovawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tukerovawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukerovaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukerovawetev

Tegisa trenda

tukerovawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tukerovaratukerovawera

kermatcéketú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tukerovaw_e (generated for current page)