Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tukevudá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tukevudá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va kevuduca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir kevudaf ik loon kevudaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ke.vu.'da\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : transformer en ennemi

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KEVUDA

Zaeya (radical)

TUKEVUDA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukevudá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukevudal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukevudar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukevudat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukevudac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukevudad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukevudav

Tegisa trenda

tukevudas

Levgasa trenda

tukevudan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukevudayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukevudayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukevudayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukevudayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukevudayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukevudayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukevudayav

Tegisa- trenda

tukevudayas

Levgasa trenda

tukevudayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukevudatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukevudatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukevudatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukevudatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukevudatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukevudatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukevudatav

Tegisa trenda

tukevudatas

Levgasa trenda

tukevudatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tukevolawétukevlá

kevúkevudá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -dá sokudas


QR Code
QR Code tukevud_a (generated for current page)