Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tukipeawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tukipeawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir kipeaf ik loon kipeaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ki.pe.a.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : se ridiculiser, se rendre ridicule

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

KIPEA

Zaeya (radical)

TUKIPEAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukipeawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukipeawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tukipeawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tukipeawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tukipeawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukipeawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukipeawev

Tegisa trenda

tukipeawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukipeaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukipeaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tukipeaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tukipeaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tukipeaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukipeaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukipeaweyev

Tegisa- trenda

tukipeaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukipeaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukipeawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tukipeaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tukipeawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tukipeawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukipeaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukipeawetev

Tegisa trenda

tukipeawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tukipearatuklarmá

kipeúkiperotá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tukipeaw_e (generated for current page)