Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tukliotá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tukliotá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va kliotuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir kliotaf ik loon kliotaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.k.li.o.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : raccourcir, faire plus succinct

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KLIOTA

Zaeya (radical)

TUKLIOTA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukliotá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukliotal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukliotar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukliotat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukliotac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukliotad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukliotav

Tegisa trenda

tukliotas

Levgasa trenda

tukliotan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukliotayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukliotayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukliotayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukliotayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukliotayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukliotayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukliotayav

Tegisa- trenda

tukliotayas

Levgasa trenda

tukliotayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukliotatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukliotatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukliotatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukliotatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukliotatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukliotatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukliotatav

Tegisa trenda

tukliotatas

Levgasa trenda

tukliotatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuklarmaweratukliotara

kliesíklité

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -tá sokudas


QR Code
QR Code tukliot_a (generated for current page)