Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tukoedjá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tukoedjá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va koedjuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir koedjaf ik loon koedjaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ko.ɛd.'ʒa\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : mettre sous implicite

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KOEDJA

Zaeya (radical)

TUKOEDJA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukoedjá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukoedjal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukoedjar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukoedjat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukoedjac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukoedjad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukoedjav

Tegisa trenda

tukoedjas

Levgasa trenda

tukoedjan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukoedjayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukoedjayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukoedjayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukoedjayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukoedjayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukoedjayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukoedjayav

Tegisa- trenda

tukoedjayas

Levgasa trenda

tukoedjayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukoedjatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukoedjatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukoedjatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukoedjatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukoedjatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukoedjatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukoedjatav

Tegisa trenda

tukoedjatas

Levgasa trenda

tukoedjatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tukliotaratukoeká

koeblékoegiskí

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -djá sokudas


QR Code
QR Code tukoedj_a (generated for current page)