Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tukoekawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tukoekawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir koekaf ik loon koekaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ko.e.ka.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : s'enfouir intimement, devenir plus intime

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

KOEKA

Zaeya (radical)

TUKOEKAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukoekawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukoekawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tukoekawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tukoekawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tukoekawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukoekawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukoekawev

Tegisa trenda

tukoekawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukoekaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukoekaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tukoekaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tukoekaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tukoekaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukoekaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukoekaweyev

Tegisa- trenda

tukoekaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukoekaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukoekawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tukoekaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tukoekawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tukoekawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukoekaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukoekawetev

Tegisa trenda

tukoekawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tukoekátukográ

koblíkoirubá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tukoekaw_e (generated for current page)