Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tukubelá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tukubelá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va kubeluca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir kubelaf ik loon kubelaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ku.be.'la\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : prolétariser

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KUBELA

Zaeya (radical)

TUKUBELA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukubelá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukubelal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukubelar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukubelat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukubelac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukubelad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukubelav

Tegisa trenda

tukubelas

Levgasa trenda

tukubelan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukubelayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukubelayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukubelayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukubelayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukubelayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukubelayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukubelayav

Tegisa- trenda

tukubelayas

Levgasa trenda

tukubelayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukubelatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukubelatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukubelatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukubelatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukubelatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukubelatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukubelatav

Tegisa trenda

tukubelatas

Levgasa trenda

tukubelatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tukrogawétukubelara

kubákubú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -lá sokudas


QR Code
QR Code tukubel_a (generated for current page)