Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tukuristawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tukuristawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir kuristaf ik loon kuristaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ku.ris.ta.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : devenir hermétique

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

KURISTA

Zaeya (radical)

TUKURISTAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukuristawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukuristawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tukuristawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tukuristawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tukuristawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukuristawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukuristawev

Tegisa trenda

tukuristawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukuristaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukuristaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tukuristaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tukuristaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tukuristaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukuristaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukuristaweyev

Tegisa- trenda

tukuristaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukuristaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukuristawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tukuristaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tukuristawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tukuristawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukuristaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukuristawetev

Tegisa trenda

tukuristawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tukuristátukusá

kurfawétukusawé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tukuristaw_e (generated for current page)