Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tukwá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tukwá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va kwuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir kwaf ik loon kwaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \t.'kwa\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : domestiquer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KWA

Zaeya (radical)

TUKWA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukwá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukwal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukwar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukwat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukwac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukwad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukwav

Tegisa trenda

tukwas

Levgasa trenda

tukwan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukwayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukwayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukwayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukwayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukwayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukwayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukwayav

Tegisa- trenda

tukwayas

Levgasa trenda

tukwayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukwatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukwatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukwatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukwatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukwatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukwatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukwatav

Tegisa trenda

tukwatas

Levgasa trenda

tukwatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tukuvaratukwara

kuzusíladavá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -kwá sokudas


QR Code
QR Code tukw_a (generated for current page)