Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tulanibelcá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tulanibelcá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va lanibelcuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir lanibelcaf ik loon lanibelcaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.la.ni.bɛl.'ʃa\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : mettre en parallèle

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

LANIBELCA

Zaeya (radical)

TULANIBELCA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tulanibelcá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tulanibelcal

3-eaf ilkom T-

(in)

tulanibelcar

1-eaf ilkom K-

(min)

tulanibelcat

2-eaf ilkom K-

(win)

tulanibelcac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tulanibelcad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tulanibelcav

Tegisa trenda

tulanibelcas

Levgasa trenda

tulanibelcan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tulanibelcayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tulanibelcayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tulanibelcayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tulanibelcayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tulanibelcayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tulanibelcayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tulanibelcayav

Tegisa- trenda

tulanibelcayas

Levgasa trenda

tulanibelcayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tulanibelcatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tulanibelcatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tulanibelcatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tulanibelcatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tulanibelcatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tulanibelcatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tulanibelcatav

Tegisa trenda

tulanibelcatas

Levgasa trenda

tulanibelcatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tukwaratulanibelcara

lanzálaotá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -lcá sokudas


QR Code
QR Code tulanibelc_a (generated for current page)