Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tulugodá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tulugodá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va lugoduca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir lugodaf ik loon lugodaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.lu.go.'da\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : sublimer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

LUGODA

Zaeya (radical)

TULUGODA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tulugodá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tulugodal

3-eaf ilkom T-

(in)

tulugodar

1-eaf ilkom K-

(min)

tulugodat

2-eaf ilkom K-

(win)

tulugodac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tulugodad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tulugodav

Tegisa trenda

tulugodas

Levgasa trenda

tulugodan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tulugodayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tulugodayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tulugodayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tulugodayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tulugodayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tulugodayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tulugodayav

Tegisa- trenda

tulugodayas

Levgasa trenda

tulugodayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tulugodatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tulugodatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tulugodatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tulugodatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tulugodatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tulugodatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tulugodatav

Tegisa trenda

tulugodatas

Levgasa trenda

tulugodatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuloraratulugodara

lugáluijé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -dá sokudas


QR Code
QR Code tulugod_a (generated for current page)