Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tulukoptawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tulukoptawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir lukoptaf ik loon lukoptaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.lu.kɔp.ta.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : griser, devenir gris, prendre une teinte grise

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

LUKOPTA

Zaeya (radical)

TULUKOPTAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tulukoptawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tulukoptawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tulukoptawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tulukoptawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tulukoptawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tulukoptawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tulukoptawev

Tegisa trenda

tulukoptawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tulukoptaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tulukoptaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tulukoptaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tulukoptaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tulukoptaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tulukoptaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tulukoptaweyev

Tegisa- trenda

tulukoptaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tulukoptaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tulukoptawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tulukoptaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tulukoptawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tulukoptawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tulukoptaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tulukoptawetev

Tegisa trenda

tulukoptawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tulukoptaratulukoptawera

lugavútulukrawé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tulukoptaw_e (generated for current page)