Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tumilidawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tumilidawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir milidaf ik loon milidaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.mi.li.da.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : s'homogénéiser, devenir homogène

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

MILIDA

Zaeya (radical)

TUMILIDAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tumilidawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tumilidawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tumilidawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tumilidawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tumilidawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tumilidawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tumilidawev

Tegisa trenda

tumilidawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tumilidaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tumilidaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tumilidaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tumilidaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tumilidaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tumilidaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tumilidaweyev

Tegisa- trenda

tumilidaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tumilidaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tumilidawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tumilidaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tumilidawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tumilidawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tumilidaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tumilidawetev

Tegisa trenda

tumilidawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tumilidátumilidawera

milétumiltawé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tumilidaw_e (generated for current page)