Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tumwelá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tumwelá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va mweluca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir mwelaf ik loon mwelaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.mwe.'la\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : légaliser, rendre légal

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

MWELA

Zaeya (radical)

TUMWELA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tumwelá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tumwelal

3-eaf ilkom T-

(in)

tumwelar

1-eaf ilkom K-

(min)

tumwelat

2-eaf ilkom K-

(win)

tumwelac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tumwelad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tumwelav

Tegisa trenda

tumwelas

Levgasa trenda

tumwelan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tumwelayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tumwelayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tumwelayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tumwelayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tumwelayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tumwelayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tumwelayav

Tegisa- trenda

tumwelayas

Levgasa trenda

tumwelayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tumwelatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tumwelatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tumwelatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tumwelatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tumwelatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tumwelatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tumwelatav

Tegisa trenda

tumwelatas

Levgasa trenda

tumwelatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tumwedaratumwelara

tumwedámyalá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -lá sokudas


QR Code
QR Code tumwel_a (generated for current page)