Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuoriká


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuoriká ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va orikuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir orikaf ik loon orikaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.o.ri.'ka\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : foncer, assombrir

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

ORIKA

Zaeya (radical)

TUORIKA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuoriká

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuorikal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuorikar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuorikat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuorikac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuorikad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuorikav

Tegisa trenda

tuorikas

Levgasa trenda

tuorikan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuorikayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuorikayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuorikayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuorikayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuorikayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuorikayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuorikayav

Tegisa- trenda

tuorikayas

Levgasa trenda

tuorikayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuorikatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuorikatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuorikatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuorikatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuorikatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuorikatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuorikatav

Tegisa trenda

tuorikatas

Levgasa trenda

tuorikatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuoretlaratuorikara

oribáorilná

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -ká sokudas


QR Code
QR Code tuorik_a (generated for current page)