Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuorikawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuorikawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir orikaf ik loon orikaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.o.ri.ka.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : foncer, s'assombrir

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

ORIKA

Zaeya (radical)

TUORIKAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuorikawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuorikawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuorikawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuorikawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuorikawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuorikawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuorikawev

Tegisa trenda

tuorikawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuorikaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuorikaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuorikaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuorikaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuorikaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuorikaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuorikaweyev

Tegisa- trenda

tuorikaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuorikaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuorikawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuorikaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tuorikawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuorikawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuorikaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuorikawetev

Tegisa trenda

tuorikawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuorikaratuorikawera

oretlúormú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tuorikaw_e (generated for current page)