Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tupilká


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tupilká ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va pilkuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir pilkaf ik loon pilkaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.pil.'ka\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : approprier, s'approprier

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

PILKA

Zaeya (radical)

TUPILKA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tupilká

2-eaf ilkom T-

(rin)

tupilkal

3-eaf ilkom T-

(in)

tupilkar

1-eaf ilkom K-

(min)

tupilkat

2-eaf ilkom K-

(win)

tupilkac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tupilkad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tupilkav

Tegisa trenda

tupilkas

Levgasa trenda

tupilkan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tupilkayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tupilkayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tupilkayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tupilkayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tupilkayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tupilkayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tupilkayav

Tegisa- trenda

tupilkayas

Levgasa trenda

tupilkayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tupilkatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tupilkatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tupilkatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tupilkatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tupilkatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tupilkatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tupilkatav

Tegisa trenda

tupilkatas

Levgasa trenda

tupilkatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tupibaratupilkara

piépilkomá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -lká sokudas


QR Code
QR Code tupilk_a (generated for current page)