Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuprantawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuprantawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir prantaf ik loon prantaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.p.ran.ta.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : devenir robuste, devenir fort

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

PRANTA

Zaeya (radical)

TUPRANTAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuprantawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuprantawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuprantawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuprantawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuprantawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuprantawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuprantawev

Tegisa trenda

tuprantawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuprantaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuprantaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuprantaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuprantaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuprantaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuprantaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuprantaweyev

Tegisa- trenda

tuprantaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuprantaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuprantawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuprantaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tuprantawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuprantawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuprantaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuprantawetev

Tegisa trenda

tuprantawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuprantaratuprazdá

pragucawéprazdú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tuprantaw_e (generated for current page)