Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tupwertawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tupwertawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir pwertaf ik loon pwertaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.pwɛr.ta.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : grossir, devenir plus gros

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

PWERTA

Zaeya (radical)

TUPWERTAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tupwertawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tupwertawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tupwertawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tupwertawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tupwertawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tupwertawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tupwertawev

Tegisa trenda

tupwertawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tupwertaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tupwertaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tupwertaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tupwertaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tupwertaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tupwertaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tupwertaweyev

Tegisa- trenda

tupwertaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tupwertaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tupwertawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tupwertaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tupwertawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tupwertawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tupwertaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tupwertawetev

Tegisa trenda

tupwertawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tupwertaratupwertawera

puzitedáranyá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tupwertaw_e (generated for current page)