Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Turiá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Turiá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va riuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir riaf ik loon riaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ri.'a\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : raréfier, rendre rare

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

RIA

Zaeya (radical)

TURIA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

turiá

2-eaf ilkom T-

(rin)

turial

3-eaf ilkom T-

(in)

turiar

1-eaf ilkom K-

(min)

turiat

2-eaf ilkom K-

(win)

turiac

3-eaf ilkom K-

(sin)

turiad

4-eaf ilkom K-

(cin)

turiav

Tegisa trenda

turias

Levgasa trenda

turian

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

turiayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

turiayal

3-eaf ilkom T-

(in)

turiayar

1-eaf ilkom K-

(min)

turiayat

2-eaf ilkom K-

(win)

turiayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

turiayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

turiayav

Tegisa- trenda

turiayas

Levgasa trenda

turiayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

turiatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

turiatal

3-eaf ilkom T-

(in)

turiatar

1-eaf ilkom K-

(min)

turiatat

2-eaf ilkom K-

(win)

turiatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

turiatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

turiatav

Tegisa trenda

turiatas

Levgasa trenda

turiatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

turendaraturiawé

rezgalériandé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -iá sokudas


QR Code
QR Code turi_a (generated for current page)