Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Turingawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Turingawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir ringaf ik loon ringaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.rin.ga.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : s'éclaircir, s'épurer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

RINGA

Zaeya (radical)

TURINGAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

turingawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

turingawel

3-eaf ilkom T-

(in)

turingawer

1-eaf ilkom K-

(min)

turingawet

2-eaf ilkom K-

(win)

turingawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

turingawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

turingawev

Tegisa trenda

turingawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

turingaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

turingaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

turingaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

turingaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

turingaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

turingaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

turingaweyev

Tegisa- trenda

turingaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

turingaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

turingawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

turingaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

turingawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

turingawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

turingaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

turingawetev

Tegisa trenda

turingawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

turingaraturodá

ringúriyomé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code turingaw_e (generated for current page)